Z KODEM DODATKOWE -3% NA WSZYSTKIE CRASH PADY. AKCJA TRWA DO ODWOŁANIA! KOD - LASTSALE3
LWG :)
Wybierz markę swojego motocykla klikając w jedną z kategorii sklepu:
Crash pady Suzuki
SUZUKI
Crash pady Yamaha
YAMAHA
Motocykl
DUCATI
Crash pady cagiva
CAGIVA
crash pady
HUSQVARNA
crash pady benelli
BENELLI
Crash pady Honda
HONDA
Motocykl BMW
BMW
Crash pady Triumph
TRIUMPH
Crash pady Kawasaki
KAWASAKI
CRASH PADY MV AUGUSTA
MV AUGUSTA
crash pady uniwersalne
KAWASAKI

ślizgacze zabezpieczające do motocykli

Crash pady motocyklowe

   Crash pady motocyklowe to akcesoria zabezpieczające motocykl przed negatywnymi skutkami upadków i przewrotek, niwelującymi koszty późniejszej naprawy motocykla. Motocykle fabrycznie nie są wyposażone w tego typu akcesoria. Podczas upadku motocykla wraz z motocyklistą o asfalt uderza masa około 200 kg powiększona o masę kierowcy. Konkludując na działanie i zachowanie się ślizgacza zabezpieczającego motocykli wpływa wówczas setki czynników.
Podstawowe crash pady motocyklowe są elementem przykręcanym do ramy motocykla. W szczególnych sytuacjach, sporadycznie jest to też ucho silnika. Co więcej w każdym motocyklu jest zazwyczaj 1 maksymalnie 2 takie punkty po jednej stronie. Wydaje się że zainteresowanie motocyklistów zabezpieczaniem swojego motocykla jest na wysokim poziomie i stale rośnie.
Poszczególne elementy ślizgaczy zabezpieczających zużywają się podczas wywrotki motocykla. Bezsprzecznie w najlepszym wypadku niezbędna jest wymiana końcówki ściernej wykonanej najczęściej z polimerów o wysokiej gęstości. Ponieważ tylko najwyżej jakości polimery, obrabiane na maszynach CNC powinny trafić do crash padów. Ponadto trzeba pamiętać, że element ten zużywa się podczas upadku motocykla na asfalt w pierwszej kolejności. Niewątpliwie po takim zdarzeniu zazwyczaj należy wymienić poszczególne elementy crash pada. Co więcej w przypadku mocnych ślizgów, niezbędna jest wymiana całego crash pada po stronie ślizgu. Reasumując crash pady motocyklowe powinny być projektowane i wykonywane od podstaw. Indywidualnie dopasowywane i sprzedawane jako dedykowany zestaw do konkretnego motocykla.

01

crash pady Azarel PRO

Są to crash pady o bardzo innowacyjnej konstrukcji i stanowią najlepszą formę zabezpieczenia. Co więcej, zawsze będziemy rekomendować crash pady dwuśrubowe Azarel PRO, jeżeli tylko istnieje możliwość ich zamontowania w konkretnym modelu motocykla.
Te crash pady najlepiej sprawdzą się w sytuacji, kiedy punkt montażowy w motocyklu nie jest najwyższych lotów. Ponadto będą świetne w sytuacji, kiedy zaliczysz wyjątkowo mocny ślizg. Co więcej, crash pady Azarel PRO słyną z tego, że bardzo łagodnie obchodzą się z ramą twojego motocykla przy wywrotce. Dlatego są dobrym wyborem jeśli zastanawiasz się czy zamontować crash pady czy gmole ze względu na obawy o punkt montażu. A to za sprawą połączenia wielu rodzajów aluminium i dwóch śrub. Dodatkowym atutem crash padów dwuśrubowych Azarel PRO jest to, że po wywrotce możesz wymienić poszczególne elementy ślizgacza. 
Są to najdroższe crash pady z naszej oferty, zawsze będą kosztować około 1/4 więcej niż klasyczne crash pady. Będzie to podyktowane, chociażby ilością materiału, jaką trzeba przeznaczyć na ich produkcję. Jednocześnie ich cena utrzymuje się od lat w przedziale zachodniej konkurencji o dużo gorszych parametrach. Stanowią świetną polską alternatywę dla przereklamowanych zabezpieczeń motocykli marek zachodnich. Są to crash pady zdecydowanie dla bardziej wymagającego motocyklisty. Sprawdzą się również u motocyklistów, którzy często lubią jeździć na torze.

02

Crash pady Perun manufaktura

Crash pady z Manufaktury Perun to klasyka gatunku. Ze względu na to że są to crash pady, z którymi kontakt miał już prawie każdy motocyklista. Wydaje się, że jest to z pozoru konwencjonalna, ale zarazem genialna w swej prostocie konstrukcja. Niemalże jak platforma AK. Prawie zawsze będzie miała rzeszę swoich zwolenników.
Crash pady motocyklowe Perun będą świetnym rozwiązaniem wszędzie tam, gdzie punkt montażowy na motocyklu jest pewny. Co więcej, konstrukcja jedno-śrubowa crash padów Perun wymusza pewne ograniczenia, lecz dalej genialnie sprawdzi się w większości motocykli. Oparta na jednej śrubie, lecz nawet gdy dojdzie do względnie mocnego wychyłu, tylna miękka część polimeru łagodnie obejdzie się z punktem montażu na ramie. Będzie doskonałym wyborem dla motocyklistów, którzy nie chcą inwestować wiele pieniędzy w swój motocykl i nie za bardzo chcą zgłębiać to jakie crash pady będą najlepsze dla ich motocykla. Jednocześnie chcą wybrać crash pady, które będą naprawdę działały, a nie tylko dobrze wyglądały. Crash pady Perun skutecznie niwelują obrażenia podczas tak zwanej parkingówki, jak i prawdziwie mocnego ślizgu w zakręcie, gdy mocno przyziemisz o asfalt.

03

crash pady uniwersalne

Wielu z nas zadaje sobie pytanie, co to crash pady uniwersalne i czy mają one sens. Wydaję się, że tak, mają sens w określonych przypadkach. Przede wszystkim jest to bardzo fajna propozycja dla Stunterów i ludzi budujących własne projekty motocykli. Ponadto, każdy kto ma głowę na karku i spore pojęcie o mechanice z łatwością dopasuje tego typu crash pady do swojego motocykla. Niestety wymaga to dopasowania śrub, ewentualnego dopasowania kolejnych elementów etc. Reasumując jeśli jednak nie boisz się tego wszystkiego, to ta propozycja jest dla Ciebie.
Co do zasady wszystkie crash pady dedykowane, będą lepsze niż crash pady uniwersalne. Co więcej, ta zasada obowiązuje zawsze, jeśli kupujesz sprawdzony produkt. W związku z tym, jeśli jednak nie masz innego wyjścia, ponieważ crash padów do Twojego modelu motocykla nie ma na rynku, to jest to strzał w dziesiątkę. Ponad to, możesz spróbować zabezpieczyć swój motocykl na własną rękę. Podsumowując wszyscy posiadacze rzadkich motocykli na polskim rynku oraz tzw. motocyklowe złote rączki powinni rozważyć tego typu propozycje.

KOSZYK

0
image/svg+xml

Brak produktów na kracie.

Kontynuuj zakupy