URLOP
Z uwagi na przerwę urlopową trwającą do 6 grudnia informujemy, że wszystkie Państwa zamówienia realizowane będą po 6 grudnia 2022 roku.
Przepraszamy za utrudnienia.
Wybierz markę swojego motocykla klikając w jedną z kategorii sklepu:
Crash pady Suzuki
SUZUKI
Crash pady Yamaha
YAMAHA
Motocykl
DUCATI
Crash pady cagiva
CAGIVA
Crash pady Honda
HONDA
Motocykl BMW
BMW
Crash pady Triumph
TRIUMPH
Crash pady Kawasaki
KAWASAKI

ślizgacze zabezpieczające do motocykli

Crash pady motocyklowe

   Crash pady motocyklowe to akcesoria zabezpieczające motocykl przed negatywnymi skutkami upadków i przewrotek, niwelującymi koszty późniejszej naprawy motocykla. Motocykle fabrycznie nie są wyposażone w tego typu akcesoria. Podczas upadku motocykla wraz z motocyklistą o asfalt uderza masa około 200 kg powiększona o masę kierowcy. Na działanie i zachowanie się ślizgacza zabezpieczającego motocykli wpływa wówczas setki czynników.
Podstawowe crash pady motocyklowe są elementem przykręcanym do ramy motocykla. W szczególnych sytuacjach, sporadycznie jest to też ucho silnika. W każdym motocyklu jest zazwyczaj 1 maksymalnie 2 takie punkty po jednej stronie. Zainteresowanie motocyklistów zabezpieczaniem swojego motocykla jest na wysokim poziomie i stale rośnie. Poszczególne elementy ślizgaczy zabezpieczających zużywają się podczas wywrotki motocykla. W najlepszym wypadku niezbędna jest wymiana końcówki ściernej wykonanej najczęściej z polimerów. Tylko najwyżej jakości polimery, obrabiane na maszynach CNC powinny trafić do crash padów. Element ten zużywa się podczas upadku motocykla na asfalt w pierwszej kolejności. Po takim zdarzeniu zazwyczaj należy wymienić poszczególne elementy crash pada. W przypadku mocnych ślizgów, niezbędna jest wymiana całego crash pada po stronie ślizgu. Crash pady motocyklowe powinny być projektowane i wykonywane od podstaw. Indywidualnie dopasowywane i sprzedawane jako dedykowany zestaw do konkretnego motocykla.

01

crash pady ramy

Czyli czym są crash pady motocyklowe montowane do ramy motocykla.

02

03

04

KOSZYK

0
image/svg+xml

Brak produktów na kracie.

Kontynuuj zakupy